מוצרים

 

דודי שמש

 

מדוע כדאי לעבור לחימום מים באמצעות דוד שמש?

 
 • חיסכון של מאות שקלים ויותר מדי שנה – החימום מתבצע באמצעות אנרגיה המצויה בקרני האור הטבעי, ולא באמצעות חשמל, והתוצאה נראית בבירור בחשבונות החשמל הביתיים שמצטמקים להם. הדבר נכון שבעתיים בימינו אנו, כשמחירי האנרגיה הולכים ותופחים מדי כמה חודשים.
 • שמירה על איכות הסביבה – כאשר אתם בוחרים באנרגיה סולרית, אתם משתמשים במקור אנרגיה טבעי, לא מזהם, ידידותי לסביבה ובלתי מתכלה (כלומר, מצוי בשפע סביבנו ואין חשש לכלותו). ללא דודי שמש, הייתם משתמשים עבור אותה פעולה בחשמל , שמופק ממקורות אנרגיה מתכלים המזהמים את הסביבה.
 • נוחות מרבית – זאת מכיוון שדודי שמש מתחילים את פעולת החימום כאשר ישנו אור טבעי מספק, ואז מספקים מים חמים כל היום.
 

כיצד לבחור ולהתקין קולטי שמש? ישנם מספר פרמטרים חשובים שמומלץ לשים אליהם לב:

 
 • בחירת הקולט היא פונקציה של תפוקת העבודה הנדרשת: בדקו לכמה נפשות אמור הדוד לספק מים חמים ומהו נפחו, והתייעצו עם אנשי המקצוע שלנו לגבי התאמת המוצר שיבטיח קליטה מספקת של אנרגיה לחימום הכמות הנדרשת.
 • בדקו את החומרים מהם מיוצר המוצר – איכות חומרי הגלם תבטיח עמידות ארוכת טווח.
 • מסגרת קולטי שמש הצבועה בצבע עמיד כנגד חלודה (או עשויה נירוסטה) היא מצרך חשוב בארץ בעלת אחוזי לחות גבוהים כישראל.
 • במקומות מועדים לקרה בחורף כדאי להעדיף קולטי שמש בעלי צינורות ברזל (סקדיול 40) על-פני נחושת, בשל יכולתם להתמודד עם בעיות של קפיאת מים.
 • התקנה נכונה ומקצועית של הקולטים, כולל חיזוק מתאים לגג, מבטיחה יעילות ומניעת שבירתם ונפילתם בעת רוחות.
 

כל כמה זמן כדאי לנקות קולטי שמש ודודי שמש?

 
תחזוקה שוטפת אין פירושה טיפול יומיומי או שבועי במערכת הסולרית הביתית. עם זאת, במקומות שבהם יש כמות רבה של אבק וחול ברוח / באוויר, ייתכן שתזדקקו לניקוי על-בסיס תכוף יותר, שכן האבק המצטבר פוגם ביעילות קליטת האנרגיה.
במקרה שמדובר בניקוי חיצוני בלבד, ניתן לבצעו באופן עצמאי למעוניינים בכך. זאת בהנחה שהלוחות הקולטים ממוקמים במיקום נגיש, המאפשר לנגב באמצעות מטלית באופן קל ובטיחותי.
ניקוי קולטי שמש פנימי, כמו גם ניקוי דוד שמש, מצריך איש מקצוע בתדירות מומלצת של אחת לשנתיים לערך.
 

מה כוללים שירותי תחזוקה לדוודים?

 
איש המקצוע מגיע אל ביתכם ובודק בצורה יסודית את המערכת: תקינותם של חלקיה השונים (הן הפנימיים והן החיצוניים), החיזוקים שלה לגג הבית, חיבוריה למערכת הצנרת הביתית, גילוי ואבחון נזילות או תקלות שיש לתת עליהן את הדעת וכיוצא בזה. בבדיקה שכזו עלולים להתגלות כל אותם ליקויים קטנים שעלולים להפוך לבעיה גדולה בדמות קצרים ונזילות – וכך תוכלו למנוע מבעוד מועד תיקון יקר.

פעולות התחזוקה כוללות ניקוי קולטי שמש יסודי - החל מניגוב אבק ולכלוך ממכסה הלוחות וכלה בהסרת אבנית מפנים הצנרת העוברת בתוכם. גם המכל לאגירת המים זוכה לטיפול שכזה, לניקוי דוד השמש על חלקיו השונים מאבנית.

למידע נוסף ולהזמנת השירות, חייגו 03-5794848 ונשמח לעמוד לרשותכם.

 
 

מערכות סולריות

 
 
אנו מקבלים את אורה הנעים והמחמם של השמש כמובן מאליו, אך למעשה באותן קרני אור מלטפות אצורה אנרגיה חינמית, נקייה ובלתי מתכלה, שרק מחכה שנתחיל לנצל אותה – בעזרתן של מערכות סולריות.
 

יתרונות מאירי עיניים

 
 • הפעלה נקייה – מערכות סולריות אינן זקוקות למשאבים מלכלכים בהפעלתן (כמו דלק) ואינן יוצרות זיהום סביבתי.
 • אנרגיה בלתי מתכלה – מקור הכוח שבאמצעותן הן מופעלות (אור השמש) הוא מתחדש ובלתי מתכלה, שכן החמה נמצאת בשמיים שמעלינו מדי יום ביומו.
 • הפחתת עלויות הצריכה – בניגוד לשימוש בחשמל או בדלק, אור היום הטבעי מוצע לכל אחד מאיתנו ללא תשלום, ומספק אלטרנטיבה נוחה כלכלית לדוד החשמל, כפי שיעיד כל מי שברשותו דוד שמש.
 • הפחתת התלות בספקיות הנפט, הדלק, הגז והפחם.
 

מהי אנרגיה סולרית?

 
בקרני השמש המגיעות לכדור הארץ ישנה קרינה אלקטרומגנטית, המהווה מקור אנרגיה נקי ומתחדש – אנרגיה סולרית. כדי להפכה לשימושית עבורנו, יש קודם כל לקלוט אותה, ולאחר מכן להמירה לסוג האנרגיה המבוקש: אנרגיה תרמית, חשמל, חום וכן הלאה. מערכות סולריות מסוגים שונים מבצעות את הקליטה וההמרה הללו, וכך מנצלות מקור כוח חלופי הידידותי לסביבה.

להזמנת מערכות סולריות או שירותי התקנה, חייגו 03-5794848 ותקבלו גם ייעוץ חינם ללא התחייבות.

 

דודי חשמל

 
רוצים ליהנות ממים חמים גם ביום סגריר? מחפשים פתרון אמין, זמין ומהיר? דוד חשמל הוא הפתרון עבורכם משלל סיבות:
 • מדובר בפתרון זול יחסית שניתן להתקין במהירות.
 • הוא מאפשר גם למי שאין על גג ביתו קולטי שמש להתקלח במים חמים.
 • מדובר בפתרון זמין, אמין ומהיר המאפשר לכם ליהנות ממים חמים בכל יום בשנה, ללא תלות במזג האוויר.
 

ומה עם חשבון החשמל?

 
הרבה אנשים חוששים להתקין דוד חשמל בביתם בגלל חשבון החשמל. נכון, יש צורך בחשמל כדי לחמם את המים שבמכל, אולם אם תרכשו דוד חדש יחסית, תקבלו מוצר חסכוני הרבה יותר מהמוצרים הישנים.

אם אינכם יכולים להסתייע בפתרון הסולרי או מעדיפים שתהיה לכם שליטה מלאה על המים החמים, התקנת דוד חשמל חדש וחסכוני היא פתרון נהדר עבורכם. אנו מתחייבים לספק לכם מוצר מתוצרת החברות המובילות בתחום ובאחריות מלאה, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שאתם מקבלים את הטוב ביותר.

 

שיווק, התקנה ותחזוקה

 
זהר דודי שמש מתמחה בשיווק, בהתקנה ובתיקון של דודי חשמל. כל העבודות מתבצעות על ידי אנשי מקצוע מנוסים וותיקים בתחום, אשר יספקו לכם שירות אמין לאורך כל הדרך

לקבלת ייעוץ מקצועי בחינם ולהזמנת שירות חייגו 03-5794848.
 

מחמם מהיר לדוד

 
יש לכם דוד ישן, שעושה את העבודה אבל לאט מדי? כבר אין צורך להמתין ולחכות! זהר דודי שמש מזמינה אתכם להאיץ את עבודת החימום ולשדרג את המערכת הקיימת בביתכם בעזרת התקנת חמם מהיר לדוד השמש או החשמל המצוי בביתכם. זוהי תוספת קטנה בגודלה, אך בעלת חשיבות משמעותית והשפעה מכרעת על יעילות פעולת המערכת כולה.
 

חמם מהיר לדוד שמש או חשמל – תוספת קטנה לחיסכון גדול

 
קיימים חממים מהירים גם עבור דודי שמש וגם עבור לדודי חשמל. על אף שהם שונים במעט, פעולתם דומה: מאיץ חימום שכזה בנוי כשרוול קשיח המורכב על גוף החימום בדוד, כאשר המבנה שלו גורם להעברת החום מתחתית מכל המים לפיזור בכל אורכו של המכל. צורת חימום זו יותר יעילה, ולפיכך גם יותר מהירה. המשמעות:
 • חיסכון בזמן הנדרש לחימום המים
 • חיסכון בחשמל – אפשר להדליק את הבוילר לזמן קצר בהרבה
 

חברת זהר משדרגת לכם את מערכות חימום המים

 
כחברה המתמחה בתחום הדוודים זה למעלה מ-50 שנה, נשמח להציע לכם פתרונות נוספים לשדרוג דודי חשמל ושמש קיימים, בנוסף להתקנת החמם המהיר: החל מניקוי אבנית יסודי והתקנת מסנן אבנית וכלה במסגור קולטים ישנים באלומיניום איכותי. כל המוצרים והאביזרים הם בעלי תווי תקן, והתקנתם מתבצעת על-ידי אנשי מקצוע מנוסים בתחום.

להתקנת חמם מהיר לדוד השמש או החשמל בביתכם, חייגו 03-5794848.